ola mundo

Jestem Maja. Odkąd nauczyłam się pisać robię notatki ze wszystkiego co widzę, czytam i przeżywam. Mam niezliczone ilości zeszytów, które zawierają m.in. przerysowane z mądrych książek dinozaury i hieroglify, historyczne daty, recenzje obejrzanych filmów, cytaty z Lukrecjusza, opowiadania i refleksje różne.

W ramach bloga koncentruję się jednak na dwóch obecnie najbardziej interesujących mnie obszarach: relacjach międzyludzkich i zjawiskach kultury. Obie te strefy łączą się ze sobą w mojej głowie, efektem czego postaci literackie pojawiają się w tekstach o relacjach, a opowieści o książkach zawierają obserwacje procesów społecznych. Taki styl życia. Kiedy myślę hasło – władza, pojawia się „Makbet”. Kiedy pracuję w ogrodzie słyszę „Dar” Miłosza.

Ola Mundo jest więc zabawą twórczością. Osobistym komentarzem. Notatkami z rzeczywistości. Te notatki nigdy nie przeniosłyby się do przestrzeni wirtualnej, gdyby nie Tomek, życiowy partner i przyjaciel, który zna język tej przestrzeni, w stopniu którego ja zapewne nigdy nie posiądę.

 

@   

(c) Wszystkie prawa zastrzeżone.